Święta, święta i po świętach, czyli jak wrócić z uśmiechem do pracy :)

Święta, święta i po świętach, czyli jak wrócić z uśmiechem do pracy :)

Były wielkie przygotowania i zakupy, później spotkania z bliskimi przy wielkanocnym stole, nawet pogoda dopisała nam w ten świąteczny czas, ale jak wiemy wszystko co dobre szybko się kończy i trzeba wrócić do naszej codzienności. Większość z nas wróciła już dzisiaj do pracy i nijak nie może siebie odnaleźć między toną papierów, przy maszynie produkcyjnej czy w dźwiękach telefonów, które jak na złość, dzisiaj rozlegają się od samego rana.

Jak wrócić do pracy z uśmiechem i jak przetrwać ten dzisiejszy dzień? Spieszymy z małymi wskazówkami, które może chociaż trochę pomogą Wam dzisiaj przejść dzień z pełną dawką optymizmu i energii.

Zjedz śniadanie – może Ci się to wydawać banalne, ale prawda jest taka, że śniadanie dostarczy Ci mnóstwa energii i spowoduje, że “pobudzisz” swój organizm do działania, a to już jeden krok do przodu.

Zaplanuj swoją pracę – poświęć z rana kilka minut na zaplanowanie swojego dnia. Nie planuj zbyt dużej ilości zadań. Jeśli nie uda Ci się ich wykonać będziesz się tylko stresować i denerwować, a to nie sprzyja efektywnej pracy.

Zacznij pracę od załatwienia prostych spraw – odpowiedz na maile, zajmij się korespondencją, jeżeli masz taką możliwość, wydeleguj zadania swoim współpracownikom. Będziesz mieć wtedy poczucie, że praca nie “stoi” w miejscu i z większym optymizmem zabierzesz się za skomplikowane zadania.

Zaopatrz się w optymizm – to coś co pomoże Ci przetrwać nie tylko dzień po świętach, ale każdy kolejny. Ludzie optymistycznie nastawieni do życia osiągają sukcesy, nie tylko w sferze zawodowej, ale też prywatnej. Na przekór swoim humorom, uśmiechaj się  sam do siebie, a zobaczysz, że nawet pierwszy dzień w pracy po świętach może być dniem pełnym efektywnych i jakościowych działań!

A tak na marginesie, to już w maju czeka nas również parę dni wolnego!

Miłej pracy!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.