Integracje firmowe

Wydajny i dobrze zorganizowany zespół musi „nadawać na tych samych falach”. Bez dobrej komunikacji, a także znajomości własnych potrzeb, możliwości i ograniczeń, staje się znacznie mniej efektywny i może nie poradzić sobie z optymalizacją własnej pracy lub podziałem zadań.

Organizowana przez nas integracja dla firm to szansa na budowę i rozwój uzupełniającego się wzajemnie zespołu pracowników. Wspólne spędzanie czasu sprawi, że poczują się znacznie bardziej komfortowo ze względu na budowanie wzajemnych relacji w warunkach innych niż biurowe, a także nauczą się rozwiązywać konflikty. Do tego właśnie służy integracja.

W tym czasie można również zaproponować przeprowadzenie różnych szkoleń. Mają one na celu podniesienie miękkich oraz twardych kompetencji wszystkich pracowników, które mogą zostać wykorzystane do polepszenia jakości pracy, a w efekcie – dostarczanych usług. Wspólne spędzenie integracji połączone z odpowiednio przygotowanym szkoleniem to przepis na zgrany zespół potrafiący sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom w kryzysowych sytuacjach.

W dużych miastach, takich jak Wrocław, istnieje problem związany z poczuciem anonimowości i brakiem czasu na lepsze poznanie się. Widać to wyraźnie w wieloosobowych firmach, gdzie każdy musi realizować konkretne cele. Podczas specjalnie przygotowanej integracji pracownicy będą mieć okazję do zaznajomienia się ze sobą i zrozumienia nawzajem. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu zwłaszcza przy powstawaniu nowych działów lub zatrudnianiu dodatkowych osób do pomocy.

Integracja dla firm