Ilona Pawełczyk

Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach ze specjalizacją zarządzanie zasobami ludzkimi. Ukończyłam również Psychologię Biznesu, Studium Psychologii i Komunikacji Interpersonalnej, Akademię Trenerów Biznesu oraz Program Coachingu metodyką CoachWise™.

 

Swój rozwój w ostatnich latach wzbogacam o szkolenia u Gerarda O’Donovana (Noble Manhattan Coaching).

Od 14 lat

jestem czynnie związana z tematyką zarządzania zasobami ludzkimi, osiągając sukcesy podczas wdrożeń projektów HRD oraz restrukturyzacji działów HR.
Byłam odpowiedzialna za procesy miękkiego HR w jednej ze spółek w branży Automotive, gdzie odpowiadałam również za działania filaru People Development podczas wdrażania WCM (World Class Manufacturing).

Od 13 lat

prowadzę szkolenia wyróżniające się gotowymi rozwiązaniami i narzędziami (w HSB jestem twórcą metody 5C TM oraz platformy HR Skills TM).

Od 2006 roku

jestem wierna coachingowi (moja praca magisterka „Projekt programu coachingowego dla organizacji X” była jedną z pierwszych prac magisterskich nt. coachingu w Polsce).

Od 4 lat

realizuję się również jako nauczyciel akademicki, prowadząc zajęcia ze studentami studiów licencjackich i podyplomowych. Jestem twórcą oraz kierownikiem merytorycznym studiów podyplomowych z coachingu na GWSP w Chorzowie.

Mieszanka moich doświadczeń, wiedzy, intuicji, niesamowitej zdolności obserwacji oraz wnioskowania pozwala mi budować skuteczne programy rozwoju zarówno dla zespołów, jak i pojedynczych osób.

 

To, co wyróżnia mnie od innych to fakt, że czasem jestem bardziej szczera niż uprzejma (ale tylko wtedy, gdy druga strona naprawdę chce widzieć efekty swojej pracy i oczekuje zmiany).

 

Poza tym kocham życie i dlatego tyle w nim działam. Uwielbiam mój dom na wsi, zieloną trawę, ekologiczny styl życia, czas z moimi Bliskimi, zapach książek i nawyk czytania oraz jazdę konną. Działania w moim życiu mają wyższy cel niż tylko KPIi P&L W swoim życiu nie postawiłam jeszcze kropki

Z ogromną satysfakcją od wielu lat buduję zespół HSB, który tworzą osoby odpowiedzialne, zaangażowane, entuzjastyczne, rzetelne i mówiące o realnych rozwiązaniach.
Jako zespół działamy w oparciu o „Kodeks teamu HSB”, który definiuje nasze wartości firmowe oraz pożądane zachowania. Pozwala nam to na spójność zachowań i realizowanych projektów.

 

Jako HSB rozwinęliśmy kilkanaście tysięcy osób, zrealizowaliśmy projekty dla kilkudziesięciu firm z branży produkcyjnej.

 

Firmy, które korzystają z naszych warsztatów i systemów (podnoszących efektywność biznesową oraz wspierających rozwój pracowników) projektowanych przez Konsultantów HSB, wznoszą się na wyższy poziom kompetencji i odnoszą sukcesy.

Cudowności w życiu i efektywności w biznesie!